Vanad autod

Kõik, mis pähe tuleb.
Vasta
Kasutaja avatar
The herblore
Kasutaja
Postitusi: 983
Liitunud: 17 Jaan 2016, 20:52

Vanad autod

Postitus Postitas The herblore »

Kuidas StrikeTeamis on lood vanade autodega?

Ise sooviksin kindlasti pühapäeva autoks kunagi seotada 1970-80ndate masina. Ilmselt nullist autot taastada pole mötet, kui pole eriline huviline taastamisel. Üha enam on vanemad autod moes, minu arust. Kena vaadata, kui tänaval korda tehtud mosse või 70ndate ameerika auto vastu tuleb. :D Tähelepanu saab omanik rohkem, kui mingi möttetu Ferrari vend.

Kindlalt marki nagu pole, mille võiks soetada kunagi. Samas ei tahaks VAZ'i ka, kuna neid Eestis piisavalt, kuigi juppe kergem leida nendele, kui mingile 70ndate Saab'ile.

Näiteks Margus Prangel sõidab 1984. aasta Mersu bussiga. (Buss seisab Nõmmel, sp tean) Just avastasin, et tüübil puudub kehtiv ülevaatus. :D Töötab

Jagage mötteid seoses teemaga.
Madis
Asutaja
Asutaja
Annetaja
Postitusi: 551
Liitunud: 03 Jaan 2016, 00:24
RSN: Mawts

Postitus Postitas Madis »

Kui ma peaksin kunagi eurojackpotiga võitma: Pilt Haruldast pühapäevaautot oleks äge omada, millega suvel ringi trippida, aga pole ise eriline õlinäpp ning puudub koht kus sellist autot putitada, tööriistadest ja talvisest varjualusest rääkimata. :D
Pilt Pilt
Kasutaja avatar
The herblore
Kasutaja
Postitusi: 983
Liitunud: 17 Jaan 2016, 20:52

Postitus Postitas The herblore »

Madis kirjutas: 24 Apr 2017, 15:00 Kui ma peaksin kunagi eurojackpotiga võitma: Pilt Haruldast pühapäevaautot oleks äge omada, millega suvel ringi trippida, aga pole ise eriline õlinäpp ning puudub koht kus sellist autot putitada, tööriistadest ja talvisest varjualusest rääkimata. :D
Iga suvi Antsu juures käid putitamas. :D
Kasutaja avatar
ST Ants
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1001
Liitunud: 03 Jaan 2016, 00:32
RSN: A N T S

Postitus Postitas ST Ants »

Ei käi küll autode alla aga vana asi on ikka. Ilmselt jääb ka vaid unistuseks.
1944 oli Saaremaal sakslastel tankisid ei olnud ning iseliikuvatest suurtükkidest oli vaid 10 soomusmasinat Stug-III.
Seega jah, vägev oleks omada taastatud Stug III:
Pilt
Taastatud masina hind peaks olema umbes 400-600k euri. Dno palju Madise silmarööm selle kõrval maksab? :D

Need saksa poolroomikud on ka ägedad:
Pilt

Kusjuures hiljuti loodi Saarde uus uunikumite klubi:
:arrow: http://www.saartehaal.ee/2017/04/01/uun ... aal-klubi/
Oesel Unic klubi põhieesmärk on luua ühine platvorm inimestele, kes tegelevad vanade sõidukitega. Klubi ise sõidukeid ei oma, uunikume omavad klubi liikmed, kuid siht on üks – taastada väärikaid vanasõidukeid.

Kristo Saar, üks klubi eestvedajatest, tõdes, et taastamisele minevate sõidukite nimekiri on neil juba üsna pikk. Praegu on teda, et taastamisele lähevad sõiduauto BMW 326 (aastast 1936), veoauto GAZ-AAA, veoauto GAZ-MM, veoauto Mercedes Benz L3000A (toodeti 1938–1943), II maailmasõja aegne poolroomik Sd.Kfz 10, samast ajast ka poolroomik Sd.Kfz 11, kabriolett-sõiduauto Opel 6 (toodeti 1934–1937) ja veoauto Phänomen Granit 1500 (aastast 1940). Ent uunikume on kindlasti lisandumas ja klubi Facebooki lehel hakatakse iga auto kohta eraldi n-ö päevikut pidama. “Iga mees räägib ja lisab pilte oma sõidukitest,” kinnitas Saar.

Kristo Saar ise, aga ka Tõnu Veldre ja Aliin Sepp on lihtsalt klubi asutajad, kuid Saar on veendunud, et liikmeid lisandub tulevikus kindlasti. “Praegusel hetkel ongi liikmeid kokku kolm, kuid kui on soovi, siis liikmeks saab tulla, kui omad ja soovid taastada mõnd vanemat kui 1945. aastal toodetud masinat ning kui kõik klubiliikmed annavad oma nõusoleku,” selgitas Saar.

Põhjus on lihtne – ühise katuse all on lihtsam organiseerida töid ja tellimusi, leida puuduvaid osi ja teha ennast nähtavaks teistele huvilistele. “Kõik sellised masinad valmivad käsitööna ja ühe masina peale võib kuluda kümneid aastaid,” kinnitas Saar. “Kõik on töö, suurem osa sellest täiesti nähtamatu.”

Praegu klubil ühtki valmis uunikumi veel näidata pole. “Meie MTÜ on alles värske ja varasematel aastatel on aeg ja muud ressursid kulunud projektide valimisele ja kogumisele,” märkis Saar. “Projektide nimekirja kuuluvad nii militaarset päritolu masinad kui ka sõiduautod.”

Projekti “põhjad” on tulnud Saare sõnul siitsamast Saaremaalt, aga ka mujalt Eestist, kuid osi nende jaoks on klubi liikmed kogunud üle Euroopa.
Karl
Annetaja
Postitusi: 1406
Liitunud: 28 Mär 2016, 20:29
RSN: KA RL

Postitus Postitas Karl »

Retro on teemas. Ise olen juba mõnda aega mõelnud Lada 05 peale. Mu vanaisal oli kunagi üks heleroheline ja see oli nii äge masin et isutab kohe :P

Pilt
Pilt
Siis kui vaagul pikk NV olnud on
Pilt
Kasutaja avatar
Henrik
Kasutaja
Annetaja
Postitusi: 787
Liitunud: 14 Jaan 2016, 18:33
RSN: BMW 525TDS

Postitus Postitas Henrik »

hainina (L)
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
aw panic lol
Sõjapealik
Sõjapealik
Annetaja
Postitusi: 2099
Liitunud: 17 Jaan 2016, 17:25
RSN: aw panic lol

Postitus Postitas aw panic lol »

mersud
Pilt Pilt Pilt
Kasutaja avatar
ST Ants
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1001
Liitunud: 03 Jaan 2016, 00:32
RSN: A N T S

Postitus Postitas ST Ants »

Karl kirjutas: 25 Apr 2017, 12:59 Retro on teemas. Ise olen juba mõnda aega mõelnud Lada 05 peale. Mu vanaisal oli kunagi üks heleroheline ja see oli nii äge masin et isutab kohe :P

Pilt
Mu esimene auto oli ka Lada. Väga äge masin. Kui 90ga sõidad, siis ohutuse mõttes tekib tahtmine kanda kiivrit. :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist